Rishikimi i markës CBDMD

Rishikimi i markës CBDMD

Ne përfshijmë produkte që mendojmë se janë të dobishëm për lexuesit tanë. Nëse blini përmes lidhjeve në këtë faqe, ne mund të fitojmë një komision të vogël. Këtu është procesi ynë.

A është CBD Legal? Projekt -ligji i fermës 2018 hoqi kërpin nga përkufizimi ligjor i marijuanës në Ligjin e Substancave të Kontrolluara. Kjo bëri që disa produkte CBD të rrjedhura nga kërp me më pak se 0.3 përqind THC federale të ligjshme. Sidoqoftë, produktet CBD që përmbajnë më shumë se 0.3 përqind THC ende bien nën përkufizimin ligjor të marihuanës, duke i bërë ato federale të paligjshme, por të ligjshme sipas disa ligjeve të shtetit. Sigurohuni që të kontrolloni ligjet e shtetit, veçanërisht kur udhëtoni. Gjithashtu, mbani në mend se FDA nuk ka aprovuar produkte CBD pa recetë, dhe disa produkte mund të etiketohen në mënyrë të pasaktë.

CBDMD është një kompani që ofron produkte të ndryshme që përmbajnë Cannabidiol (CBD). CBDMD thotë se bimët e saj të kërpit rriten brenda Shteteve të Bashkuara dhe se procesi i nxjerrjes së CBD mban të gjitha cilësitë e rëndësishme të kërpit ndërsa heq të gjitha gjurmët e tetrahidrocannabinol (THC).

Lidhje të shpejta

 • Për një opsion të ngrënshëm qetësues: Gummies CBDMD
 • Për lehtësimin e muskujve: CBDMD REKONI
 • për ndihmë për të fjetur : Tinkturë CBDMD për gjumin
 • Për relaksim: CBDMD BOMB BOMB
 • Për kafshët shtëpiake: CBDMD CBD për kafshët shtëpiake

Produktet CBD po bëhen gjithnjë e më popullore, Me individë që përdorin lloje të ndryshme të produkteve për një gamë të gjerë arsyesh, duke përfshirë:

 • Menaxhimi i dhimbjes
 • Ankthi
 • Vështirësitë e gjumit
 • Artriti
 • dhimbje koke
 • Stresi

Sidoqoftë, ka ende shumë pasiguri shkencore që rrethojnë CBD dhe efektet e saj. Mësoni më shumë rreth CBD dhe kompanive që bëjnë këto produkte, të tilla si CBDMD, mund të ndihmojnë një person të marrë një vendim të informuar nëse artikujt janë të përshtatshëm për to.

Të gjitha çmimet e udhëzuesve dhe rishikimet janë të sakta në kohën e botimit të këtij artikulli. > THC, përbërësi që shkakton ndjenjën "e lartë" që lidhet me kanabisin, ka të ngjarë që fitokannabinoidi më i njohur. Nuk është njësoj si CBD.

Prodhuesit nxjerrin CBD nga bima e kanabisit në mënyra të ndryshme, dhe këto metoda ndikojnë në cilësinë e saj. Disa nga metodat më të mira të nxjerrjes përfshijnë përdorimin e dioksidit të karbonit (CO2), etanolit dhe vajit të ullirit.

Dallimet kryesore midis tre llojeve më të zakonshme të CBD lidhen me sa ekstrakte të tjera të përbëra ndodhin. Llojet e ndryshme janë:

 • Spektri i plotë: Ky lloj përmban shumicën e ekstrakteve të bimëve të kanabisit, por ligjërisht duhet të përmbajë më pak se 0.3% THC.
 • Spektër të gjerë: Ky lloj përmban të gjitha ekstraktet e bimëve kanabis dhe zakonisht gjurmojnë sasi të THC, megjithëse produktet duhet të përmbajnë më pak se 0.3%.
 • Izolimi i CBD: Izolimi CBD përmban vetëm CBD në formën e tij më të pastër. Rregullorja
 • Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA) nuk rregullon produktet CBD në të njëjtën mënyrë si rregullon ilaçet e recetave, dhe, deri më tani, ai ka aprovuar vetëm një ilaç – epidiolex – për përdorim medicinal.

  Prodhuesit nuk kanë leje për të bërë pretendime shëndetësore në lidhje me produktet CBD ose për të tregtuar CBD duke e përfshirë atë në produkte të ngrënshëm. Ata gjithashtu nuk janë në gjendje të etiketojnë produktet CBD si shtesa dietike.

  Për këto arsye, një person duhet të marrë gjithmonë masa paraprake kur kërkon të blejë produkte CBD dhe të marrë parasysh rreziqet e mundshme, të cilat përfshijnë ndërveprimet e drogës dhe dëmtimin e mëlçisë.

  Për më shumë informacion dhe burime mbi produktet CBD dhe CBD, ju lutemi vizitoni qendrën tonë të dedikuar.

  Marka CBDMD

  Kompania CBDMD u themelua në Charlotte, NC, në 2015, dhe prodhon produktet e saj në shtet. Kompania ka një harmoniqhealth.com listë në Bursën e Nju Jorkut, duke demonstruar se është e vendosur mirë.

  Produktet e kompanisë përdorin kërp organik, të rritur në SH.B.A. Metoda e nxjerrjes së CO2 që kompania përdor për të mbledhur CBD, e cila është një proces i vendosur, ndihmon në formulimin e spektrit të saj superior të gjerë CBD. Kompania shprehet se procesi i saj ruan veti të rëndësishme të kërpit ndërsa heq të gjitha gjurmët e THC.

  Laboratorët e pavarur, të palëve të treta testojnë të gjitha produktet CBDMD për të siguruar që ato përmbajnë vetëm përbërësit e listuar. Pasi të përfundojnë testet e palës së tretë, laboratorët do të ofrojnë një Certifikatë të Analizës (COA) që individët të shohin në faqen e internetit të CBDMD.

  Shqyrtime

  Megjithëse Better Business Bureau (BBB) nuk e akrediton CBDMD, kompania ka një vlerësim A+ në faqen e internetit të BBB. Uebfaqja rendit dy rishikime negative që përshkruajnë përgjigjen e pakënaqshme të CBDMD ndaj ankesave në lidhje me dorëzimin e mallrave të dëmtuara. Ai gjithashtu përfshin tre ankesa, të cilat i referohen vështirësive për kthimin e sendeve ose marrjen e rimbursimeve.

  Në TrustPilot, CBDMD ka 3.2 yje nga një 5 i mundshëm, bazuar në pesë komente. Trustpilot regjistron rishikimet si 60% të shkëlqyera dhe 40% të këqija. Në tre rishikimet pozitive, klientët vërejnë se produktet janë efektive, me cilësi të lartë dhe me çmim të arsyeshëm. Dy vlerësimet më pak të favorshme i përshkruajnë produktet si joefektive dhe të kushtueshme.

  Pro dhe të këqijat e CBDMD

  Shqyrtimet në internet sugjerojnë që ka të mirat dhe të këqijat e produkteve CBDMD.

  Pro

 • Kompania ka një reputacion të përgjithshëm për prodhimin e produkteve me cilësi të lartë.
 • CBD që përdor kompania vjen nga organizmi jo-gjenetikisht i modifikuar (jo OMGJ) kërpi organike që rritet brenda Sh.B.A. , laboratorët e palëve të treta.
 • Produktet nuk përmbajnë THC.
 • Kompania ofron transport falas 2-3-ditor në të gjithë SH.B.A., përfshirë Alaska dhe Hawaii.
 • Informacioni i kufizuar i produktit është në dispozicion në faqen e internetit të kompanisë.
 • Disa individë kanë komentuar shijen e paqëndrueshme të disa produkteve.
 • Disa njerëz kanë përjetuar shërbim të dobët ndaj klientit.
 • Kompania përdor një proces ekstraktimi të CO2, por një studim i vitit 2020 njeh nxjerrjen e ujit të nxehtë nën presion si një metodë më efikase, të shpejtë dhe eko-miqësore.

Lista e produkteve

Më poshtë është një përzgjedhje e produkteve CBDMD që një person mund të dëshirojë të marrë parasysh provimin.

Ju lutemi vini re se shkrimtari i këtij artikulli nuk i ka provuar këto produkte. Të gjitha informacionet janë thjesht të bazuara në kërkime.

Gummies CBDMD

Në dispozicion në tre përqendrime të ndryshme të CBD me spektër të gjerë, secila shishe përmban gummia organike në aromë të shumta, duke përfshirë:

 • Raspberry
 • tropikale
 • Strawberry
 • Portokalli

Kompania pretendon se ky produkt ka një ndikim qetësues për të ndihmuar njerëzit të menaxhojnë stresin, Rikuperoni nga stërvitja dhe mbështesni Wellness të Përgjithshëm.

Një shishe përmban 30 gummi, me secilën prej tyre që përmban 10 miligram (mg) të CBD.

Gummies janë në dispozicion për të blerë në internet për rreth 30 dollarë.

dyqan tani

cbdmd cbd rikuperimi

Kjo krem përdor CBD, arnica, aloe vera, metilsulfonylmethane dhe dihidroklorur histamine për të lehtësuar dhimbjen e muskujve dhe të përbashkët. Gjalpi Shea, Vaji i Kokosit dhe Vaji i Argan ndihmojnë në lagështimin e lëkurës.

Produkti është në dispozicion në katër pikat e forta deri në 3,000 mg, dhe ai vjen në një vaskë ose në një tub.

CBD Rimëkëmbja është në dispozicion për të blerë në internet për rreth 90 dollarë.

Dyqani tani

Tinkturë CBDMD CBD për gjumë

Ky produkt përdor një pikatore për të dhënë një përzierje të vajit CBD dhe melatoninës. Një person e mban lëngun nën gjuhën e tij për 2 minuta para se ta gëlltisë. Ata mund të zgjedhin ose një aromë nenexhiku ose kokrra të kuqe.

Kavanozët 30 mililitër (ML) kanë përqendrime ose 500 ose 1.500 mg.

Kompania pretendon se tretësira i ndihmon njerëzit të ndjehen të qetë dhe të qetë, duke i lejuar ata të bien në gjumë më lehtë. Këshillon ta marrë atë 30 minuta para se të flini.

Tinktura CBD për gjumë është në dispozicion për të blerë në internet për rreth 45 dollarë ose 90 dollarë, në varësi të përqendrimit.

Dyqani tani

CBDMD CBD BOMB BUST

Kjo bombë banjoje është e mbushur me CBD, Kripë Epsom, Vaji i Kokosit dhe Kalentë Kaolin. Kompania pretendon se mund të krijojë një përvojë relaksuese, qetësuese të lëkurës që mund të ndihmojë një person të shërohet nga një stërvitje e vështirë ose një javë e vështirë.

Eachdo bombë e banjës siguron 100 mg CBD me spektër të gjerë që nuk përmban THC.

Një person mund të zgjedhë midis aromave të ndryshme, duke përfshirë:

Bomba e banjës CBD është në dispozicion për të blerë në internet për rreth 10 dollarë.

Dyqani tani

CBDMD CBD për kafshë shtëpiake

Kompania ofron një shumëllojshmëri të produkteve CBD për qen dhe mace që janë në dispozicion si tinktura, përtypje të buta ose përtypje të forta.

Produktet e saj përfshijnë përtypje të mbështetjes së veshkave për mace dhe përtypje të mbështetjes së hip dhe të përbashkët për qen.

Vajrat qetësues janë në dispozicion si për qen ashtu edhe për mace, duke ardhur në aromë dhe doza të ndryshme për të akomoduar shije të ndryshme.

Të gjitha produktet e kafshëve shtëpiake të CBDMD janë në dispozicion për të blerë në internet, dhe ato kushtojnë midis 20 dhe 150 $.

Dyqani tani

Alternativa

Shumë kompani të ndryshme shesin produkte CBD, dhe është e rëndësishme që njerëzit të hulumtojnë opsionet për të gjetur markën më të njohur që është e përshtatshme për nevojat e tyre.

CBDFX ofron një gamë të gjerë të produkteve, duke përfshirë tinkturat, gummies dhe maska për fytyrën CBD.

Ajo teston produktet e saj tetë herë për papastërti, por ato mund të përmbajnë sasi gjurmë të THC.

Disa produkte CBDFX kanë një gamë më të rëndësishme të dozave sesa CBDMD, por të dy markat përdorin procesin e nxjerrjes së CO2.

Lazarus Naturals

Lazarus Naturals prodhon produkte CBD me spektër të plotë duke përdorur një proces të nxjerrjes së izolimit kristalor.

Produktet e kompanisë përfshijnë tinktura, balsam të muskujve, xhel të butë dhe kapsula, siç janë kapsulat e energjisë CBD. Ajo gjithashtu ofron edibles, të tilla si tartat e frutave CBD.

Përmbledhje

Njerëzit kanë përdorur CBD për qëllime medicinale për mijëra vjet. Vitet e fundit, kjo praktikë është bërë biznes i madh. Kompanitë të tilla si CBDMD, e cila është e shënuar në Bursën e Nju Jorkut, shesin CBD në një gamë të gjerë formash, nga gummies deri tek tinkturat deri tek aplikimet aktuale.

kërpi organik në produktet e CBDMD rritet në SH.B.A., dhe kompania përdor një proces ekstraktimi të CO2 për të bërë produktet e saj, për të cilat thotë se nuk përmbajnë THC.

Lajmet Mjekësore Sot ka udhëzime të rrepta ndihmuese dhe tërheq vetëm nga studimet e rishikuara nga bashkëmoshatarët, institucionet e kërkimit akademik dhe revistat dhe shoqatat mjekësore. Ne shmangim përdorimin e referencave terciare. Ne i lidhim burimet parësore – përfshirë studimet, referencat shkencore dhe statistikat – brenda secilit artikull dhe gjithashtu i rendisim ato në seksionin e burimeve në fund të artikujve tanë. Ju mund të mësoni më shumë rreth asaj se si ne sigurojmë që përmbajtja jonë është e saktë dhe aktuale duke lexuar politikën tonë editoriale .